BOTA::::

18 views
Poligraf

“Poligraf”: Cilat media botuan informacione të pasakta dhe jo të plota për Raportin e Rreziqeve Globale 2024?

Disa media publikuan informacione të pasakta dhe jo të plota në lidhje me “Raportin e
- 23/01/2024
38 views
Poligraf

“Poligraf”: Cilat media transmetuan deklarata të pavërteta të politikanit rus Medvedev për Ukrainën?

Më 12.11.2023, më shumë media botuan pretendime të pavërteta se “Ukraina nuk është shtet”, “Zelenski
- 21/11/2023
42 views
Poligraf

“Poligraf”: Kush përhapte informata të pasakta se shteti i Jemenit i ka shpallur luftë Izraelit?

Informacione të pasakta se Jemeni i ka shpallur luftë Izraelit, kanë dalë edhe në mediat
- 07/11/2023
32 views
Poligraf

E gjithë Evropa duhet të përgatitet për luftë, paralajmërimi dramatik i ministrit gjerman të mbrojtjes

“Ne duhet të jemi të përgatitur për luftë, ndërsa ne si vend luftojmë për të
- 01/11/2023
23 views
Poligraf

Kuvendi zgjodhi Qeverinë e re të Malit të Zi

Kuvendi i Malit të Zi, mëngjesin e 31 tetorit zgjodhi Qeverinë e kryeministrit Millojko Spajiq,
- 01/11/2023

VIDEO::::

- 14/11/2023

- 14/11/2023

- 13/11/2023

RAJON::::

21 views
Poligraf

“Poligraf”: Cilat media botuan fotografi të gabuar për të dyshuar për vrasjen e vogëlushes Danka?

Edhe për rastin me vrasjen e vogëlushes Danka në Serbi, më tepër media në vend
- 17/04/2024
15 views
Poligraf

“Poligraf”: Cilat media dezinformuan për dorëheqje të presidentit kroat Millanoviq?

Mediat shpesh bien pre e teksteve satirike të 1 prillit, ditës së shakave, duke i
- 10/04/2024
15 views
Poligraf

“Poligraf”: Kush dezinformoi se kryetari i Haraçinës është plagosur në sulmin e armatosur?

Lajmi për sulmin e armatosur mbi kryetarin e Komunës së Haraçinës, Ridvan Ibraimi ishte top
- 09/04/2024
17 views
Poligraf

“Poligraf”: Kush përhapi dezinformata të reja me lajm të vjetër për shpërthime në veri të Kosovës?

Lajm i vjetër – dezinformatë e re. Kjo është mënyrë e shpeshtë që e përdorin
- 04/04/2024
29 views
Poligraf

“Poligraf”: Kush boton dezinformata pro-ruse për protestat në Beograd dhe Revolucionin Laraman?

Më 3 janar 2024, portali “Republika” botoi tekstin me titull “Eksperti për revolucione laramane krahason: Taktika
- 16/01/2024